חוג תכנות לילדים

שנים ארוכות, הורים רשמו את ילדיהם לקורסים סטנדרטיים. בין אם לקורס ללימוד שחייה, אנגלית או מתמטיקה, מדובר בקורסים שאמורים לפתח את החשיבה ואת הגוף של הילדים, כמו גם להעסיק אותם בדרכים יצירתיות בשעות הפנאי. בזמן האחרון ניתן לראות את הטרנד האחרון – קורס תכנות לילדים. אין זו בדיחה – הדור הבא לומד שפות תכנות, או לכל הפחות את הבסיס שלהן.

 

הערך החינוכי בחוג תכנות לילדים

הורים רבים שולחים את הילדים שלהם לקורסים אחר הצהריים מתוך מחשבה שקורסין אלו ישכללו את כישרונותיהם לכדי מקצוע. בהתאם, ישנם רבים ששולחים את הדור הבא של ישראל לחוגי תכנות בתקווה שהם מגדלים תחת קורת הגג שלהם את הסטארט-אפיסטים הבאים של המדינה. עם זאת, חשוב להדגיש שחוגים אלו הם נושאים תוכן משמעותי הרבה יותר מעבר לחינוך טכנולוגי. מה הוא כולל?

 

  • ערכים ועבודת צוות

כאשר קבוצה של ילדים, שלכאורה אין ביניהם שום מכנה משותף מעבר לאהבה שלהם למתמטיקה וטכנולוגיה, מתאספת מספר פעמים לאורך מספר שבועות – התוצאה היא משמעותית. מדוע? ראשית, האווירה היא איננה אווירת בית ספר, בה המורה נוזף בתלמידים על שלא הכינו שיעורי בית, להיפך – התלמידים נמצאים במסגרת זו מרצונם. בנוסף, קורסי מחשבים לאו דווקא כוללים ישיבה ממושכת מול המסך אלא גם עבודת צוות משותפת על פרויקט. כתוצאה מכך, המשתתפים הצעירים לומדים על חברות ושיתוף פעולה.

 

  • התוכן הלימודי

לימודי התכנות לילדים כוללים, כמובן, לימודי שפות תכנות ואבטחת מידע ברמות מתחילות ומתקדמות. לצד כל אלו, כלומר, הנוסחאות היבשות, ישנה למידה מעשית הכוללת עבודה על פרויקטים לצד סיורים. אווירה לימודית זו היא, אין ספק, מעונבת הרבה פחות מהאווירה הלימודית הקיימת בבית הספר. לצד התוכן הנלמד, חשוב שהמשתתפים הצעירים הללו יחוו פן זה לאורך היום שלהם; אוירה המשרישה בתוכם ביטחון עצמי להביע את עצמם.

 

בניית הביטחון והידע העצום החוגי התכנות

קורסי התכנות הם קרקע פורייה לחינוך יצירתי של ילדים. מכללת סייברנט ישראל מציעה קורסי תכנות לילדיכם – שם הם ילמדו הרבה מעבר לשפות התכנות: הם יכירו את עצמם.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני