חוג סייבר לנוער

אינטרנט הוא, ללא ספק, חלק מהשינויים העצומים של שלושת העשורים האחרונים; שינויים המשפיעים על הדרך בה אנו צורכים חדשות, מוזיקה ועוד תחומים רבים אחרים. אין ספק שהאינטרנט, על כל מנועי החיפוש והמידע שבו, מספק תוכן משמעותי חיובי – וגם שלילי לעיתים קרובות. משום שהאינטרנט הוא עולם פרוץ למדי וחשוף לגורמים שליליים, רצוי גם לדעת כיצד להתגונן מפניהם כראוי. בהתאם, קורס סייבר לנוער יאפשר להם לא רק לפתח את החשיבה הטכנולוגית שלהם, אלא גם לדעת להישמר בפני כוחות עוינים.

 

החשיבות הרבה בחוג סייבר לנוער

קורס סייבר מיועד לילדים המעוניינים להרחיב את הידע שלהם בתחום האינטרנט ועל שימוש נאות במידע העובר בו. מהי משמעות חוג סייבר ומדוע רצוי להתחיל בחינוך מוקדם?

  • אבטחת מידע

לפני שנדון בחשיבות חינוך בני הנוער מפני הסכנות הקיימות באינטרנט, חשוב לדעת מהו סייבר ומה עומד מאחוריו. אבטחת מידע מייצגת את הצורך בהגנה מפני שימוש לא נאות או זדוני במידע, שימוש שמפר חוקי סודיות של חברות גדולות ושל אנשים פרטיים במקביל. מסלולי לימוד לוחמת סייבר ואבטחת מידע, בהתאם, מאפשרים למשתתפי תכניות אלו כיצד להתמודד עם הפרות אמון אלו.

  • למידה בקבוצות קטנות

בני נוער, ובמיוחד אלו לקראת סיום הלימודים התיכוניים שלהם, הם בעלי בגרות נפשית, הבנה ויכולת ביקורתית בכדי להתמודד עם המשמעויות של הפרת סודיות וחוקי אבטחת מידע. כאשר החומר נלמד באופן שיטתי ובקבוצות קטנות, בני נוער מסוגלים להתרכז אף יותר ולהביע מחשבה יצירתית במהלך הלימודים.

  • התוכן בשיעורים

בין אם אתם מעוניינים ללמוד מושגים בסיסיים בעולם הסייבר או מעבר לכך, אין ספק שעולם הסייבר הוא עולם עשיר. החל ממושגי יסוד בעולם הסייבר, פיתוח מחשבה ביקורתית וחשדנית, חשיפה לנושאים המטרידים מומחי אבטחה ועד ללימודי סייבר מתקדמים כמו העמקת הידע בפרצות אבטחה ברחבי האינטרנט – מדובר במידע רלוונטי וחשוב בעולם חשוף ומשתנה תמידית בו אנו חיים.

 

השמירה על הביטחון – בידי הנוער

קורס סייבר לנוער מייצג הרבה מעבר לקורס רגיל להעברת הזמן אחרי הצהריים. מכללת סייברנט ישראל לימודי הסייבר תלמד את בני הנוער על חשיבותו של בטחון המידע; שמירה על סודיות תוך חינוך לערכים והדדיות בקהילה.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני